O nás aneb jak a proč to všechno vlastně vzniklo

 

2013 a jak čas běžel dál      

        Vzhledem k tomu, že se celý život zabývám triterpeny, chtěl jsem využít jejich potenciál tak, aby přinášely užitek i normálním lidem v běžném životě. Zkrátka jestli znáte jednu větu z filmu Císařův pekař a pekařův císař, kde Jan Werich nabádá alchymisty, aby vymýšleli něco smysluplnějšího místo nápoje neviditelnosti a podobných nesmyslů a říká: "...zkuste třeba vymyslet něco pro ženský, aby měly hladký a jemný ruce po práci..." Proč to nezkusit právě s téměř všemocnými triterpeny, když "jste" s nimi v každodenním styku a máte jich kilogramy? Odtud pramení prvotní nápad. Jak už to ale bývá, k realizaci byla dost trnitá cesta. Snad nejhorší byl začátek, protože triterpeny jsou obecně velice špatně rozpustné a to jak ve vodě tak i organických rozpouštědlech. Bylo tedy nezbytné dokázat vnést triterpeny do krémového základu tak, aby nevznikaly hrudky a byly velice jemně a stejnoměrně rozptýleny v krému. Po vyřešení tohoto úkolu jsme získali krém sice s patřičnými složkami, ale bez jakékoli vůně, spíše s nepříliš příjemným pachem tea tree oleje. Takový produkt by byl pravděpodobně neprodejný, i když účinný. Vznikl další nápad vytvořit si vlastní vonnou kompozici složenou pouze z čistých přírodních silic (esenciálních olejů), které jsou složeny převážně z monoterpenů. Možná se Vám to jeví jako abciózní plán zelenáčů, ale s knihou "Látky vonné a chuťové", troškou odvahy a našimi zkušenostmi se to myslím zdařilo na výbornou. Pak už následovalo jen byrokratické kolečko s typicky českým průběhem a došli jsme až ke schválenému kosmetickému produktu pro prodej v ČR - Be2la. Aby dílo bylo kompletní, recepturu krému máme chráněnu užitným vzorem UV020996 a název Be2la ochrannou známkou (333869).

2014 - vývoj dále

          Brzy po uvedení na trh přicházely zkušenosti Vás - uživatelů, spotřebitelů. Některé z nich si můžete přečíst v sekci reference. Kromě nich vznikala také poptávka po tělovém mléku naší značky a také po krému, který by neobsahoval tea trea olej. Jak už to bývá to, co jedněm vyhovuje a jsou z toho nadšení, může zase jiným vadit. Sto lidí, sto vůní. Zkrátka a dobře spotřebitelům s citlivou pokožkou a taky těm, kterým tea trea zrovna nevoní by se líbila Be2la, ale bez této složky. Protože Betulinines se řídí jednoznačně pravidlem: "Náš zákazník, náš pán",  připravili jsme pro citlivější a vnímavější uživatele krému jeho Soft verzi, která se odlišuje pouze tím, že neobsahuje tea tree olej. Účinky Be2la soft jsou dost podobné jako u základní verze Be2la s tím, že neobsahuje pro někoho nepříliš vonící tea tree olej. Na těchto dalších produktech je vidět, že se snažíme pružně reagovat na Vaše náměty a připomínky. Be2la - soft je již k dispozici a Be2la tělové mléko bude uvedeno na trh v nejbližší době.

2015 - akční rok plný nových produktů a začátek trhů

       Jeden produkt je asi málo - se ozývá z řad našich odběratelů a distributorů. Proto je náš krém rozšířen o bratra - Soft, který si zvolna získává své příznivce. Po tristních zkušenostech z trhu, kdy jsou za horetní peníze často nabízeny rádoby "masážní oleje", obsahující ve skutečnosti jezero tekutého parafínu (lidé přece nejsou převodovka!), který pouze ucpává póry pokožky a je levný, přichází myšlenka výroby opravdu 100 % přírodních masážních olejů. Proč neudělat fakt 100 % přírodní produkt - vyváženou směs 3 přírodních druhů rostlinných olejů s přídavkem esenciálního oleje?! Pojďme to zkusit! Přece zákazník umí číst a není mu jedno co kupuje! Ruku v ruce pak následují šumivé koule do vany s podobnými atributy. Až si říkám, tohle chce završit třetím krémem s přídomkem Natural, kde vynecháme parabeny a spol. a vsadíme na osvědčené konzervační účinky citronové a bergamotové silice a tea tree oleje! Začínáme se objevovat na stáncích různých trhů - Toulcův dvůr a jeho vyhlášené jarmarky a další akce. Závěr roku je okořeněn evropským patentem na výrobu krému, který je validován v Německu, Švýcarsku, Česku a na Slovensku.

Glosa:

Co říci závěrem? Zajímavou historku? Občas se mě lidé ptají, jak se vlastně Be2la má správně číst a proč právě název Be2la? Vysvětlení je na snadě. Základní klíč účinku propůjčují všemocné lupanové triterpeny obsažené ve svrchních vrstvách březové kůry (Betula pendula). Chtěli jsme, aby název v sobě jednoznačně ztělesňoval břízu, což se ukázalo jako právně velice nesnadné (zhlediska ochranné známky). Takto jsme museli opustit prvotní "Betulonu", stejně jako "Betulu" nebo "Betullu", až jsme dospěli k současnému cool názvu Be2la. A pokud jde o otázku čtení názvu, napadá mne nejlepší citát z podobné kategorie: "Je docela jedno jak budete její název číst, jestli [betula] nebo [be dve la] nebo jí budete říkat jen Betka nebo Betynka, hlavně když budete s našimi výrobky řady Be2la spokojeni a budete si je kupovat... :-)))

                                                                                                                               Jan Šarek